ZAPYTANIE OFERTOWE
dla zamówienia publicznego o wartości nieprzekraczającej kwoty 130 000 zł
Powiatowy Urząd Pracy w Chodzieży zaprasza instytucje szkoleniowe, posiadające wpis do rejestru instytucji szkoleniowych, do złożenia w terminie do 20.09.2023 r. do godz. 15.00 oferty szkoleniowej na zorganizowanie i realizację szkolenia grupowego:
Sprzedawca – fakturzysta z obsługą kasy fiskalnej z modułem ECCC IT M3 lub ECDL Base B4 dla 7 osób bezrobotnych
dla zamówienia publicznego o wartości nieprzekraczającej kwoty 130 000 zł
Powiatowy Urząd Pracy w Chodzieży zaprasza instytucje szkoleniowe, posiadające wpis do rejestru instytucji szkoleniowych, do złożenia w terminie do 20.09.2023 r. do godz. 15.00 oferty szkoleniowej na zorganizowanie i realizację szkolenia grupowego:
Sprzedawca – fakturzysta z obsługą kasy fiskalnej z modułem ECCC IT M3 lub ECDL Base B4 dla 7 osób bezrobotnych
w ramach projektu „Aktywni +" realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Priorytet 6: Fundusze Europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+), Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy – projekty PUP.
Wymiar czasowy szkolenia: 60 godzin zegarowych
Czas i intensywność szkolenia:
- Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut. Zajęcia edukacyjne i przerwy można łączyć elastycznie, nie ma natomiast możliwości rezygnacji z przerw kosztem skrócenia trwania zajęć w danym dniu szkolenia
- Zaleca się, aby zajęcia szkoleniowe prowadzone były we wszystkie dni robocze od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt w przedziale czasowym od 08:00 do 17:00, z zastrzeżeniem, że liczba godzin zajęć szkoleniowych w ciągu jednego dnia nie przekroczy 7 godzin zegarowych dziennie
- Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu. Zamawiający dopuszcza mniejszą ilość godzin szkolenia, o ile wynika to z przepisów szczególnych. W takim wypadku należy wskazać te przepisy
- Nie dopuszcza się realizacji zajęć w formie eksternistycznej lub e-learningu.
Miejsce szkolenia: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Chodzież.
Celem szkolenia jest uzyskanie przez jego uczestników wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania pracy na stanowisku sprzedawca – fakturzysta (nabycie umiejętności z zakresu obsługi klienta, kasy fiskalnej, czytników kart), jak również kwalifikacji z modułu ECCC IT M3 lub ECDL Base B4 (zgodnie z ramami kompetencji cyfrowych). Zakres i jakość szkolenia powinny być dostosowane do identyfikowanego na rynku pracy zapotrzebowania na kwalifikacje zawodowe, a program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych dostępne w bazach danych pod adresem ftp://kwalifikacje.praca.gov.pl w przypadku ich występowania.
Zamawiający zastrzega możliwość przeprowadzania wizyt monitorujących szkolenie.
Szkolenie musi być przeprowadzone w oparciu o program szkolenia zawierający zagadnienia:
- Profesjonalnej obsługi klienta
- Obsługi komputerowego programu do fakturowania
- Obsługi kas fiskalnych
- Obsługi czytników kart
- Obliczeń Arkuszowych (moduł ECCC IT M3) lub Arkuszy Kalkulacyjnych (moduł ECDL Base B4)
Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do i z miejsca szkolenia, którym nie przysługuje stypendium oraz którym przysługuje stypendium, o którym mowa w art. 41 ust. 3b Ustawy o promocji zatrudnienia
i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 735 ze zm.).
Materiały dydaktyczne, biurowe i catering dla uczestników:
- Każdy uczestnik musi otrzymać: notatnik, teczkę do przechowywania dokumentów, długopis, kserokopie streszczeń wykładów
- Uczestnikom szkolenia, w każdym dniu odbywania zajęć należy zapewnić catering, w skład którego ma wejść: kawa, herbata, zimne napoje, ciastka
Ponadto Wykonawca musi zapewnić uczestnikom możliwość przystąpienia do egzaminu ze wskazanego modułu ECCC/ ECDL, kończącego się uzyskaniem certyfikatu.
Warunki udziału w postępowaniu:
- Posiadanie aktualnego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez WUP właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej (należy załączyć do oferty)
- Wpis do CEIDG zgodny z treścią art. 46 ust. 1 Ustawy z dnia 06.03.2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy (Dz. U. z 2022 r., poz. 541) albo wpis do KRS (należy załączyć do oferty)
- Dysponowanie potencjałem technicznym:
– w zajęciach praktycznych: odpowiednia liczba sprzętu technicznego niezbędnego do realizacji szkolenia dla grupy 7 osób
- Dysponowanie kadrą dydaktyczną:
W cenę szkolenia należy wliczyć koszty:
- Wynagrodzenia kadry dydaktycznej
- Wynajmu lub eksploatacji sal i pomieszczeń
- Wynajmu lub eksploatacji urządzeń, maszyn, sprzętu do zajęć
- Cateringu (zimne i ciepłe napoje oraz ciastka)
- Materiałów szkoleniowych dla uczestników
- Ubezpieczenia uczestników szkolenia
- Przystąpienia uczestników do certyfikowanego egzaminu ECCC/ ECDL
W przypadku przerwania szkolenia lub niestawienia się skierowanej osoby na szkolenie, Zamawiający zastrzega sobie możliwość naliczania należności za szkolenie proporcjonalnie do ilości godzin odbytego przez uczestnika szkolenia.
Termin realizacji szkolenia: październik 2023 r.
Propozycje szkoleniowe należy składać wyłącznie na załączonym formularzu ofertowym wraz z programem szkolenia oraz wykazem doświadczenia Wykonawcy w realizacji szkoleń z obszaru zapytania ofertowego.
Złożenie oferty szkoleniowej nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i nie wymaga odpowiedzi.
Zlecenie zorganizowania i przeprowadzenia ww. szkolenia nie podlega przepisom ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605), zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 1 ze względu na wartość zamówienia oszacowaną poniżej kwoty 130 000 zł.
Wybór instytucji szkoleniowej zostanie dokonany na podstawie kryteriów wyboru instytucji szkoleniowej do przeprowadzenia szkoleń osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy.
Dodatkowe informacje: osobą upoważnioną do udzielania odpowiedzi na zapytania Instytucji Szkoleniowych jest Daria Jessa oraz Dagmara Chwesiuk, tel. 67 342 68 49.
Propozycje szkoleniowe można składać: pocztą elektroniczną (sekretariat@pupchodziez.pl), pocztą tradycyjną (za datę złożenia przyjmuje się datę wpływu oferty do urzędu), za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej lub osobiście w Kancelarii Powiatowego Urzędu Pracy w Chodzieży (ul. Składowa 3) w terminie do dnia 20.09.2023 r. do godz. 15.00.
Załączniki do zapytania:
1. Formularz ofertowy
2. Program szkolenia
3. Wykaz doświadczenia Instytucji Szkoleniowej
4. Kryteria wyboru instytucji szkoleniowych do przeprowadzenia szkoleń osób bezrobotnych oraz innych osób uprawnionych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chodzieży